Kontakt

Utrzymanie

Talent, innowacja i najnowocześniejsza technologia są nieodłączną częścią każdej kolekcji Caesarstone. Od blatów kuchennych, zestawów łazienkowych do paneli ściennych czy nawet mebli na zamówienie, nasze powierzchnie kwarcowe można wykorzystać gdzie tylko sobie wymarzysz. Szukasz inspiracji, a może jesteś gotów wprowadzić wystrój swoich wnętrz na zupełnie inny poziom? W Caesarstone możemy Ci w tym pomóc.​​​​​​​​​

 
​​​​​​

Nieskomplikowane utrzymanie

Nasze powierzchnie utrzymają swój blask i piękno przez wiele lat przy minimalnym wysiłku. Ciepła woda i nieco łagodnego detergentu wystarczą, aby nasze powierzchnie zachowały świetny wygląd, a żeby jeszcze bardziej uprościć sprawę – nie ma potrzeby woskowania ani lakowania.

Kontrola temperatury

Kwarc jest wysoce odporny na ciepło, trwały i wytrzymały. Ale nawet powierzchnie Caesarstone potrzebują ochrony przed bardzo wysokimi temperaturami – wystarczy podkładka lub podstawka umieszczona między blatem a gorącym przedmiotem.

Caesarstone jest bardziej odporny na ciepło niż inne kamienne powierzchnie, w tym większość granitów, marmurów i wapieni; nie wpływają na niego temperatury niższe niż 150°C (300°F). Tym niemniej, jak wszystkie surowce kamienne, Caesarstone może ulec zniszczeniu pod wpływem nagłych i szybkich zmian temperatury.

Sugerujemy więc, aby gorące garnki i patelnie nie były umieszczane bezpośrednio na blacie. Polecamy umieścić podkładkę lub podstawkę także pod urządzeniami do gotowania takimi jak elektryczne patelnie, wolnowary czy wolnostojące piekarniki.

Łatwe usuwanie upartych plam

Plam nie zawsze da się uniknąć, ale w większości można je łatwo usunąć mydłem i wodą. Bardziej uparte plamy mogą wymagać szpachli lub nierysującej powierzchni gąbki, które przywrócą powierzchniom wcześniejszy blask.

Należy pamiętać, że jak każda inna powierzchnia, Caesarstone może ulec stałemu uszkodzeniu, jeżeli zostanie poddana działaniu silnych chemikaliów czy rozpuszczalników, które mogą doprowadzić do zniszczenia jej właściwości fizycznych. Nigdy nie czyść powierzchni Caesarstone produktami zawierającymi trichloroetan lub chlorek metylenu, takimi jak produkty do usuwania farb.

Unikaj używania wysoce agresywnych środków czyszczących, takich jak środki do czyszczenia piekarnika/grilla czy środków polerujących do stosowania w zmywarkach o wysokiej zasadowości lub poziomie pH (pH 8.5 lub wyższe). Produkty zawierające oleje czy proszki mogą pozostawiać osad i muszą być dokładnie zmyte.

Jeśli Twoje powierzchnie przypadkowo zostaną wystawione na działanie jakiegokolwiek z tych szkodliwych środków, natychmiast przemyj je czystą wodą, aby zneutralizować ich działanie.

Czego nie używać

Kwarcowe powierzchnie Caesarstone, jak każde inne powierzchnie, mogą zostać uszkodzone silnymi chemikaliami czy rozpuszczalnikami. Nie używaj środków ścierających, takich jak środki do czyszczenia piekarników czy zmywarek. Jeżeli powierzchnie miały styczność z którymś z odradzanych produktów, przemyj je dokładnie czystą wodą.

W razie potrzeby, zastosuj nieścierający, domowy środek czystości (nieścierający detergent nie zmatowi powierzchni) i przemyj powierzchnię, aby usunąć osad. Aby usunąć przylegające materiały, takie jak żywność, guma, lakier do paznokci czy nawet zaschnięta farba, najpierw zeskrob je plastikową szpachelką, po czym usuń resztę śladów i osad mokrą szmatką.

W przypadku bardzo upartych plam, polecamy nierysującą powierzchni włókninę do szlifowania (jak Scotch-Brite) oraz nieścierający detergent polecony przez Twojego lokalnego dystrybutora Caesarstone.

Caesarstone – Jesteśmy do dyspozycji

Utrzymanie powierzchni Caesarstone w stanie, w którym były w dniu instalacji jest proste. W mało prawdopodobnej sytuacji, gdy nie możesz znaleźć rozwiązania swojego problemu lub nie jesteś pewien, czy dany detergent można zastosować na powierzchni, zapraszamy do kontaktu z Twoim lokalnym dystrybutorem Caesarstone, który chętnie udzieli Ci pomocy.
X

Would you prefer your local Caesarstone site?

Strona lokalna strona międzynarodowa
X
X